لوسيون رزماری

لوسيون رزماری

210,000 ریال

در انبار موجود نمی باشد

  • توضیحات
  • اطلاعات بیشتر
  • نظرات (0)

توضیحات محصول

لوسيون موضعي رزماري Rosemary Topical Lotion

شکل دارويي:

قطره ۳۰ ميلي ليتري داراي قطره چکان مجزا در جعبه مقوايي با بروشور

موارد مصرف:

– جلوگيري از ريزش موي سر و تقويت آن
– جلوگيري از ريزش ابرو و تقويت آن
– درمان شوره سر(anti-dandruff)

اجزاء فراورده:

اسانس رزماري (Rosmarinus officinalis)

استاندارد شده:

بر اساس وجود حداقل۳/۷ ميلي گرم۱و ۸ سينئول در هر ميلي ليتر از فراورده

مواد موثره:

۱و ۸ سينئول (اکاليپتول)، آلفا پينن، کامفن، کامفر، بورنئول، بورنيل استات، بتا کاريوفيلن، لينالول، ليمونن و..

آثار فارماکولوژيک و مکانيسم اثر:

۱- جلوگيري از ريزش مو و تقويت آن:
ترپن‌ها و ترپنوئيدهاي موجود در رزماري باعث ديلاتاسيون عروق، بهبود گردش خون محيطي و تغذيه بهتر فوليکول مو ميشوند. در انسان، مصرف موضعي اسانس رزماري گردش خون را بهبود ميبخشد که به علت اثرات مشخص تحريکي روي پوست است.(۱)
در يک مطالعه دو سو بيخبر تصادفي شاهد دار، ۸۴ بيمار مبتلا به طاسي منطقه اي (Alopecia areata) در ۲ گروه مورد (۴۳ نفر) يا کنترل(۴۱ نفر) تحت بررسي قرار گرفتند.
گروه مورد شبي۱ بار؛ به مدت حداقل ۲ دقيقه مخلوط اسانس ها بخصوص رزماري در پايه روغنهاي حامل جوجوبا و دانه انگور را روي پوست سر ماساژ دادند. گروه کنترل شبي ۱ بار؛ به مدت حداقل ۲ دقيقه فقط مخلوط روغنهاي حامل جوجوبا و دانه انگور را روي پوست سر ماساژ دادند. موفقيت روند درماني با بررسي تصاوير سريال بطور جداگانه بوسيله دو متخصص پوست پيگيري شد. دوره درمان ۷ ماه بود و در ماه سوم و هفتم وضعيت بهبودي بررسي گرديد. درجه بهبودي با استفاده از ۲ روش درجه بندي ۶ نقطه اي(۶-point scale) و تجزيه و تحليل کامپيوتري حدود نواحي مبتلا به طاسي مشخص گرديد. براساس نتايج حاصله، ۱۹ نفر (۴۴%) از بيماران گروه مورد و ۶ نفر (۱۵%) از بيماران گروه کنترل بهبودي را نشان دادند (p=0.008). در ارزيابي تصاوير؛ ميزان بهبودي در گروه مورد نسبت به گروه کنترل قابل توجه بود.(p=0.05) محققين نتيجه گرفتند که استفاده از رزماري درمان مطمئن و موثر براي طاسي منطقه اي و درمان با اين اسانس ها بطور قابل توجهي موثرتر از
روغن هاي حامل به تنهايي است.(۲)
۲- درمان شوره سر:
رزماري از طاسي زودرس جلوگيري ميکند و غالباً در ترکيب با براکس(borax) براي پيشگيري از شوره سر به کار ميرود.(۷,۶,۵,۴,۳) رزماري يک گياه عالي براي مو محسوب ميشود و با تحريک گردش خون پوست، به برطرف شدن شوره سر و بهبود رشد و حالت موها کمک ميکند.(۸)

دستور مصرف:

۱- تقويت موي سر و جلوگيري از ريزش آن :صبح و شب هر بار به مدت حداقل ۲ دقيقه؛ آقايان ۱۰ تا ۱۵ قطره و خانم ها ۱۵ تا ۲۰ قطره از لوسيون رزماري را با نوک انگشتان روي ناحيه مورد نظر ماساژ دهند.

۲- تقويت ابرو و جلوگيري از ريزش آن : صبح و شب هر بار به مدت حداقل ۲ دقيقه؛ ۱ تا ۲ قطره از لوسيون رزماري را با نوک انگشتان روي ابروها ماساژ دهيد.

موارد منع مصرف:

دوران بارداري، مبتلايان به فشار خون بالا و سردردهاي ميگرني .

عوارض جانبي:

در صورت مصرف بيش از مقادير توصيه شده، احتمال بروز حساسيت پوستي وجود دارد.

نکات قابل توصيه:

۱- اين لوسيون خوراکي نيست.
۲- همانند ساير داروها، اين لوسيون را دور از دسترس کودکان نگهداري کنيد.
۳- بلافاصله پس از مصرف لوسيون، درب آنرا محکم ببنديد و دور از نور در دماي۳۰-۱۵ درجه سانتيگراد نگهداري نماييد.
۴- بعد از ۴ هفته استفاده درست و منظم، معمولاً قطع ريزش مو مشخص ميشود و با ادامه مصرف، رشد موهاي جديد تحريک خواهد شد. لوسيون رزماري موجب ضخيم شدن موهاي کرکي و نازک ميشود.
۵- با ادامه مصرف اکثر افراد به بوي فراورده عادت ميکنند.
۶- از تماس لوسيون رزماري با چشم خودداري شود. در صورت تماس اين لوسيون با چشم و بروز سوزش چشم و ريزش اشک؛ ابتدا در حاليکه پلکها بسته است با يک پارچه تميز يا پنبه آغشته به روغن زيتون يا  روغن کنجد با دقت روي پلکها و اطراف چشم را تميز نمائيد سپس حداقل به مدت ۱۵ دقيقه چشم را با آب سالم بشوييد.
۷- حداقل تا ۲ ساعت بعد از مصرف لوسيون رزماري از شستن محل خودداري نماييد تا جذب فراورده به خوبي صورت گيرد.
۸- از تحت فشار قرار دادن موها (مانند بستن با کش، تل، گيره سر و وسايلي از اين قبيل) و استفاده از وسايل خشک کن و سشوار خودداري نماييد.
۹- در صورت بروز حساسيت پوستي با پزشک يا داروساز مشورت نماييد.

اطلاعات بیشتر

وزن 0.04 kg

دیدگاه‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


اولین نفری باشید که برای این محصول دیدگاه می‌نویسد. “لوسيون رزماری”